Megtartották a Kaposvári Egyházmegyei Zsinat első ülésszakát

2021. október 15-én és 16-án tartották az első Kaposvári Egyházmegyei Zsinat első ülésszakát. A zsinati folyamat – melyet egy hároméves előkészítő időszak előzött meg – illeszkedik a Ferenc pápa által meghirdetett szinodális folyamatba.

Imádkozzunk együtt az első Kaposvári Egyházmegyei Zsinatért!

2021. szeptember 25-én Varga László megyéspüspök mutatta be a Kaposvári Egyházmegyei Zsinat nyitó szentmiséjét a kaposvári Szent Imre-templomban. Az alkalmon a főpásztor hálát adott az eddig megtett útért, az előkészítő munkáért; majd a Szentlélek kiáradását kérve megnyitotta a jövő májusig tartó zsinati folyamatot.

„Egységben, Közösségben, Vonzásban” – megnyílt az első Kaposvári Egyházmegyei Zsinat

Közösségben, egységben, vonzásban?!

A Kaposvári Egyházmegye papjai, zsinati papi konferencián vettek részt 2021. május 10-12. között Esztergomban. A Covid járvány miatt a szokásos regisztráció mellett, egyenként antigén gyorsteszten is átesett a közösség, mely hála Istennek minden esetben negatív eredményt mutatott. A konferencia helyszíne a Szent Adalbert Központ impozáns épülete volt.

Nézzünk előre, hogyan építhetjük együtt Krisztus egyházát – A Kaposvári Egyházmegye zsinatra készül

Varga László püspök atya kérésére az alábbi imádságot minden vasárnapi mise végén közösen imádkozzák az egyházmegye templomaiban, illetve egyénileg is napi imaként az egyházmegyei zsinat sikeréért, hogy közösségeinkben, plébániáinkon Isten országát építsük és gazdagon teremjenek a Szentlélek gyümölcsei.

Zsinati hírek egyházmegyénkben

Az elmúlt napokban lekerült honlapunkról az Egyházmegyei Zsinat munkáját segítő kérdőív, ezzel megkezdődött az adatok összesítése, elemzése, a globális kiértékelő munka. Szép számmal érkeztek hozzánk kitöltött példányok, köszönjük mindenkinek, hogy időt szánt a kérdések megválaszolására.

Az Egyházmegyei Zsinat előkészítő alkalmát tartották Kaposváron

2020. október 17-én, szombat délelőtt a Székesegyházi Esperesi Kerület papjai és a plébániák küldöttei számára tájékoztatót és megbeszélést tartottak az egyházmegyei zsinat előkészítő folyamatáról a Püspökség nagytermében.

Zsinati előkészítő alkalmat tartottak Balatonbogláron

Varga László kaposvári megyéspüspök Esztergomba hívta egyházmegyéje papságát, hogy az egyházmegyei zsinatot előkészítő folyamatban a világjárvány okozta elszigeteltség után alkalmuk nyíljon a találkozásra, beszélgetésre, töltődésre. Május 11-én Erdő Péter bíboros, prímás előadásán kapcsolódtunk be munkájukba a Szent Adalbert Központban.