Egyház tanító tevékenysége

Elnök: Bálint Gábor

Jézus életét, nyilvános működését szemlélve azonnal szembeötlik a tény, hogy a Mester mindennapjaihoz szervesen hozzákapcsolódott a tanítás, bárhol is járt, szavai és tettei mindig Isten Országáról beszéltek. Tanítói mivoltát kortársai is elismerték, nem véletlenül találkozunk az evangéliumokban oly sokszor a „Rabbi” azaz tanító, mester megszólítással. Még ellenségei is elismerték: „igazmondó vagy és az Isten útját az igazság szerint tanítod” /Mt22,16/. Tanítványokat gyűjtött maga köré, akiket rendszeres oktatásban részesített, tanította őket imádkozni /Lk11,1/ feladatokat bízott rájuk /Lk 9,1; 10,1/, formálta gondolkodásukat, jellemüket.

1. Hogyan lehetne még jobban bevonni a családokat, a szülőket a hitre nevelésbe?
Van-e esetleg már működő/induló modell erre a plébánián?

2. Merültek-e fel nehézségek az iskolai hitoktatással kapcsolatban? Milyen megoldási kísérletek voltak, vannak-e bevált módszerek?

3. Van-e plébániai/templomi hittan? Adottak-e rá a körülmények?
Van-e egyéb program a hittanosok számára a plébánia szervezésében?

4. A felnőtt korosztály hitre nevelésével, katekézisével kapcsolatban merült-e már fel igény a plébániádon? Van-e esetleg működő csoport?

Az egyház tanító tevékenysége