Egyházi szeretetszolgálat

Elnök: Feketéné Szabó Márta

„Az az egyház, amelyik szívén viseli a szegények gondját, az mindig Istenre hangolva marad, nem veszíti el az evangélium hullámhosszát és a lényegre összpontosít, hogy következetesen hirdesse: az Úr egyetlen jó.” (Ferenc pápa)

A Karitász, Irgalmasság cselekedetei zsinati dokumentum azzal a céllal készült el, hogy bemutassa feladatunkat, támogató-tanácsadó szerepünket. Szeretnénk tiszta képet alkotni e szervezet jelenlegi helyzetéről, tevékenységünk hatékonyságáról, esetleges nehézségeiről.

Kérdések a zsinatoláshoz:

1. Mit gondol, miként lehetne megszólítani a fiatalokat és a középkorosztályt önkéntes munkára, szolgálatra?

2. Ön szerint a szociális szféra mely területén / területein van szükség leginkább a Karitász szolgálatára?

3. Mit gondol hogyan, milyen módon lehet jól támogatni (adománnyal segíteni) a Karitász szervezetét?

Letölthető dokumentum:

A Kaposvári Egyházmegye Szeretetszolgálata