Családpasztoráció

Elnök: Radnai István és Márta

A kaposvári egyházmegyei zsinat családokkal foglalkozó munkacsoportja azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a következő években a családok növekedjenek a szeretetben és a hitben, és érezzék az Egyház támogató szeretetét.

Ezért megpróbáltunk először rátekinteni a családok mai helyzetére. Azt tapasztaltuk, hogy nagyon sok család válságban van, amiből kiutat kell mutatni nekik. Még inkább szeretnénk ezeket a válságokat megelőzni.

Szeretnénk, hogy a házasságok megszilárduljanak, növekedjen a családokban az egység, hogy egyre jobban szeressék egymást. Sokan azt gondolják, hogy a szeretet vagy van, vagy nincs. Pedig a szeretet tanulható! Mi ebben szeretnénk segíteni.

1. Hogyan tudnánk a kisgyerekes családok számára vonzóbbá tenni a szentmisét?

2. Milyen programok vannak a plébánián a családok, házaspárok számára?

3. Vannak-e újabb programokra ötleteid, vagy hallottál-e más helyen bevált kezdeményezésekről, amelyeket jó lenne megvalósítani?
Te mit tudnál ebben segíteni, miben vártok ezekhez segítséget az egyházmegyei családpasztorációtól?

4. Van-e családcsoport a plébániához szorosabban vagy lazábban kötődően
(plébániai vagy valamelyik lelkiségi mozgalomhoz kötődő csoport)?

Zsinati dokumentum a családokról